Malaga na dva dny

Malaga na dva dny

Po návštěvě Malagy mám pocit, že dva dny na poznání města je tak akorát. Historické centrum projdete za jedno dopoledne a s návštěvou hradu a pevnosti odpoledne uvidíte vše důležité. My jsme si to rozložili do dvou dnů a tak jsme měli spoustu času si vše dostatečně užít. Jako před každou cestou jsem si udělala průzkum restaurací a kaváren ve městě a až na místě jsme se rozhodovali, kterou navštívíme. Do článku jsem sepsala, ty se kterými jsem byla spokojená a ráda je doporučím dál. Španělsko jsme si oblíbili už loni, když jsme byli v Barceloně. O jejích podnicích si můžete počíst v tomto článku. A teď k Malaze...

První den jsme zvolili restauraci El Pimpi. Krevety byly v sekci předkrmy, ale bylo takové horko, že mi to v kombinaci s pečivem stačilo. Seděli jsme na zahrádce, ale interiér restaurace stojí rozhodně za prohlédnutí. Jedná se totiž o sídlo z 18. století se spoustou zákoutí a každé má své kouzlo.

Povečeřeli jsme v restauraci El Mesón de Cervantes. Teska byla výborná. Obecně mám tresku ráda, takže to byla docela jasná volba :) Ochutnali jsme také červené víno Tamaral - Roble zrající několik měsíců v dubových sudech (u nás to znám jako označení Barique). Pochází z vinařské oblasti podél řeky Duero.

I v Malaze nabízejí některé restaurace pinchos - malé chlebíčky obložené nejčastěji sezónními surovinami nebo mořskými plody a rybami. My jsme na ně vyrazili do Casa Lola. Pokud se sem vydáte na večeři, vyražte o něco dříve, jinak počítejte s čekáním na stůl. My jsme přišli kolem půl sedmé a pár stolů vevnitř bylo ještě volných. Za mě pinchos s avokádem a krevetami bylo nejlepší. Grilované krevetky na špejli s petrželovým máslem byly skutečně vynikající. Ochutnali jsme také místní vermut. Automaticky nám na stole přistály nakládané olivy.

Jedním z typických španělských pokrmů jsou empanády. Při procházce městem jsme narazili na podnik Empanadas Malvon a tak jsme ochutnali. 

Na kavárny jsem se velmi těšila. Po zkušenosti z Barcelony jsem neměla o dobrou kávu žádné obavy :) Hned v první kavárně, kterou jsme navštívili, jsme se o tom přesvědčili - Santa coffee. Vzali bychom i balíček kávy domů, ale nebylo místo v batohu :) Příště bych ráda vyzkoušela i brunch, protože talíře, které nosili z kuchyně vypadaly skvěle.

Druhou kavárnou je Mia coffee house. Je to malá kavárnička, vevnitř jsem zahlédla 3 stoličky na sednutí. Kávu vám naservírují do keramiky a můžete si ji vypít venku na stojáka nebo si sednout na široké schody naproti, nikomu tam překážet nebudete :) Já jsem netušila, jak to tam chodí, tak jsem si vzala kávu sebou, ale na schodech jsme si chvíli odpočinuli :)

V neposlední řadě nesmím opomenout tržiště Atarazanas, kde najdete spoustu čerstvého ovoce a zeleniny v jedné části a v té druhé masa a ryb. 

Děkuji za dočtení až sem a doufám, že Vás článek při návštěvě Malagy inspiruje.

Hanka

  • Sdílet: