Barcelona: Tipy na restaurace a kavárny

Barcelona: Tipy na restaurace a kavárny

Před návštěvou Barcelony jsem si asi poprvé v životě udělala důkladný průzkum v restauracích a kavárnách, které bychom mohli během pobytu navštívit. Pročetla jsem různé články na doporučené restaurace na internetu a zjistila jsem, že je jich tolik! Všechny místa jsem si poznačila do mapy a vždy, když jsme měli hlad, podívala jsem se, jaká restaurace je poblíž a šli jsme tam. Většinou se nás zeptali, zda máme rezervaci - neměli jsme, ale místo bylo vždy. Tohle platilo na obědy. Co se týká večeří, tak na ně bych doporučila rezervaci udělat. Když jsem procházeli večer městem, vždy bylo všude plno :) Když jsme se nacházeli na místech, kde jsem v mapě neměla poznačenou restauraci, použila jsem aplikaci Foursquare.  

Restaurace, které jsme navštívili:

Caravelle

https://www.caravellebcn.com/ 

Skvělá restaurace na brunch. Podávají ho od 10 do 16 hodin a můžete si pochutnat na různých druzích toastů se sázenými vejci, francouzském toastu a dalších dobrotách. Za doporučení restaurace děkuji Ivči z blogu Příběhy kuchyně https://pribehykuchyneblog.wordpress.com/ 

Bennie de Cerdo Ahumado - Toast s trhaným vepřovým masem, špenátem, dvěma sázenými vejci a holandskou omáčkou. Na ten toast budu vzpomínat ještě dlouho :)

La mar Salada

https://www.lamarsalada.cat/ 

Dostali jsme doporučení, že si musíme dát u přístavu paellu, že tam ji mají nejlepší. Tak jsem podle aplikace vybrala dobře hodnocenou restauraci La mar Salada. Jídelní lístek byl ovšem jen v katalánštině a tak jsem si ho pomocí googlu přeložila. Chtěla jsem paellu s krevetami a jaké to bylo překvapení, když donesli paellu s nudlemi. Chybou v překladu, jsme tak dostali trošku jiné jídlo, než na které jsme přišli. Nicméně nám to moc chutnalo! 

Les Quinze Nits

https://andilana.com/en/locales/les-quinze-nits-3/ 

Nachází se kousek od hlavní promenády La Rambla. Vzhledem ke své poloze překvapí nižšími cenami než okolní restaurace. V nabídce mají paellu, různé mořské plody, saláty a další rozmanité pokrmy. Nabízí také denní menu za zvýhodněnou cenu, které zahrnuje předkrm, hlavní jídlo a dezert. Do restaurace jsme se vraceli opakovaně.

Vyzkoušela jsem paellu, poke s marinovaným lososem a jedenkrát také denní menu.

La Paradeta

https://www.laparadeta.com/ 

Koncept založený na tom, že si vyberete z vystavených čerstvých mořských plodů a kuchař vám je připraví podle vaší požadované úpravy - grilované nebo smažené.

Sagardi BCN Gotic

https://gruposagardi.com/en/restaurant/sagardi-cocineros-vascos/barcelona/ 

Podle hodnocení opět skvělá restaurace, avšak my jsme procházeli v době, kdy jsme úplně neměli hlad a tak jsem se zastavili na víno a jejich známé pintxos. Což jsou vlastně jednohubky. Cena byla 2,1 Euro za kousek, ale za zážitek to určitě stálo :) Talíře byly vystavené na baru, avšak byly za sklem a číšník kleštěmi podal, na kterou jsme si ukázali.

Las Fritas

Passqig de Joan de Bordó 13

Cestou z přístavu jsme potkali tohle rychlé občerstvení specializující se na hranolky. Na výběr mají spoustu toppingů a omáček. Vybrala jsem sýrovou omáčku a pozor, byla pěkně horká :) Vzala jsem si malou porci a měla jsem co dělat, abych ji snědla.

Charlotte´s grill

https://charlottesgrill.es/HOME 

Jedná se o brugerovou restauraci. Nacházela se blízko našeho ubytování v Badaloně a našla jsem jí díky aplikaci. Máme na dovolené už asi takový zvyk, že vyzkoušíme místní burger. A tato restaurace stála za to. Vrátili jsem se tam ještě poslední večer. 

Vyzkoušela jsem burger Manhattan s mletým masem, volským okem a karamelizovanou cibulkou a při druhé návštěvě burger Brooklyn s kuřecím masem v panko strouhance a volským okem (foto)

Kavárny

Káva nám chutnala všude (kromě kávy na letišti :D) Každá byla něčím jiná, ale všechny byly výborné. V těchto nabízeli i brunch:

Satan´s coffee

https://www.satanscoffee.com/locations/ 

Federal cafe

http://federalcafe.es/barcelona-gotic/ 

Roast club cafe (Výborná cookies s čokoládou)

https://roastclubcafe.com/ 

V těchto měli jen kávu a něco drobného k občerstvení (dortíky, cookies nebo brownies):

Hidden cafe (Výborné mini dortíky)

https://hiddencafebcn.com/ 

Nomad coffee

https://nomadcoffee.es/ 

Syra coffee 

https://syra.coffee/ 

Když budete ve Španělsku nezapomeňte ochutnat Sangrii!

Doufám, že vám článek pomůže s výběrem restaurací a kaváren při vaší návštěvě Barcelony :)

Hanka

  • Sdílet: