New York

New York

New York byl moje vysněná destinace už několik let :) Poprvé, když se mi naskytly levné letenky, tak jsem této možnosti nevyužila. S přáteli jsme se nestihli včas domluvit a letenky byly rychle vyprodané. Na další takovou akci jsem si počkala skoro dva roky. Jakmile se levnější letenky objevily, neváhala jsem :)

S partou přátel  jsem New York navštívila v květnu 2019. Třeba vám můj fotoreport pomůže v plánování vaší cesty do New Yorku. Nebo se jen podíváte, kudy vedly naše kroky :) Místa jsme volili i podle našich zálib, proto v seznamu najdete třeba muzeum s dinosaury. Ano, od dětství miluju Jurský park :)

Ubytování jsme našli na Booking a Airbnb hned, jakmile jsme si koupili letenky. Pokud hledáte s větším předstihem, dá se najít ubytování za rozumnou cenu. Pozor, čtěte recenze předchozích ubytovaných. Největší problém je s čistotou (jak jsem se už několikrát přesvědčila), takže na to si dejte pozor :)

Jako první cíl jsme zvolili Sochu svobody. Vyrazili jsme trajektem z Whitehall Terminal, který jezdí na Staten Island kolem Sochy svobody. V rámci veřejné dopravy je jízda zdarma. Počasí úplně nevyšlo, ale i přesto jsem byla nadšená :)

Další zastávka Charging Bull, o kousek dál Trinity Church a 9/11 Memorial.

 

Odtud jsme se vydali rovnou k řece Hudson s výhledem na New Jersey a vzpomínali jsme na film Sully: Zázrak na řece Hudson s Tomem Hanksem :)

Pak jsme šli pěšky městem. Prošli jsme Little Italy, kolem Flaitron Building až k Empire State Building.

Hledala jsem kavárnu s dobrou kávou a na základě článku http://www.acupofstyle.com/2016/02/tips-places-to-see-in-new-york.html jsem vybrala kavárnu Devocion. Je to moc příjemná kavárna s výbornou kávou.

Další den jsme navštívili Zoo a Botanickou zahradu v Bronxu. Každou středu je vstupné dobrovolné. 

Jeden den jsme si vyhradili na nákupy v The Mills at Jersey Gardens. Do nákupního střediska jsme se dopravili autobusem z Port Authority Bus Terminal. Zpáteční jízdenka stála 14 dolarů. Nákupní středisko je rozlehlé, proto jsme si dopředu vybrali obchody, které jsme chtěli navštívit a pak už jsme se orientovali podle mapy.

Následující den jsme zašli k Manhattan Bridge a Brooklyn Bridge. Výhledy na mosty jsou úchvatné.

Káva sebou a whoopie pie z One Girl Cookies v blízkosti Manhattan Bridge. Byla to jedna z příjemných kaváren, ale neměli jsme čas se tam zdržet déle. 

Central Park je obrovský. Prošli jsme alespoň část a vydali jsme se do American Museum of Natural History. Vstupné bylo dobrovolné, ale doporučené bylo 23 dolarů. Nacházejí se zde expozice o vesmíru, historii, dinosaurech a spoustu dalšího.

Poslední západ slunce v New Yorku jsme strávili na Brooklyn Heights Promenade. Sice unavení z celodenní chůze, ale stálo to za to :)

Donuty a skořicové rolky jsem měla  na seznamu dobrůtek, které musím vyzkoušet :) Jenže ty, které jsem potkávala v obchodech nebo řetezcích Dunkin' Donuts, mě vůbec nezaujaly. Poslední den jsem kousek od našeho ubytování konečně objevila takové, které stály opravdu za to :) Bylo to v Nostrad Donut Shop v Brooklinu (1449 Nostrand Ave)

Poslední den v New Yorku jsme navštívili Grand Central Terminal, St. Patrick´s Cathedral a Central Park.

Poměrně dost jsme chodili pěšky, hlavně po Manhattanu. Když jsme se potřebovali dopravit někam dál nebo na opačný konec Manhattanu, použili jsme metro. Koupili jsme si 7 denní Metro Card za 30 dolarů.

V New Yorku je toho tolik co objevovat :) Na závěr mám ještě pár fotek. Doufám, že se vám cestovatelské okénko líbilo :)

Hanka

  • Sdílet: