Cesta za tulipány do Holandska

Cesta za tulipány do Holandska

Do holanských zahrad Keukenhof jsme se chystali už v roce 2020. Bohužel v březnu přišel lock down. Odjet se nám proto podařilo až letos. O to víc jsme se těšili a cestu si užili.

Cesta trvá přibližně 11 hodin, proto jsme se rozhodli si ji rozdělit do několika úseků se zastávkou na přespání a prohlídku města.

Naše první zastávka byla v Teplicích, kde jsme přespali. Dorazili jsme večer a stihli jsme navštívit pivovar Monopol, který má úchvatný interiér. Ráno před odjezdem z města jsme pak ještě stihli rychlou kávu v North café.

Pokračovali jsme do Německa směrem na Hannover. Po cestě jsme na jedné benzínce narazili na síť kaváren Coffee fellows, která nabízí plněné bagely. Tento je s avokádem.

Zastávka v Hannoveru na protažení nohou. Město mě mile překvapilo. V centru jsme se také zastavili neplánovaně na nákupy v Zalando outletu a v Primarku.

Dojeli jsme do města Amersfoort, kde jsme měli zajištěné další ubytování. Po snídani jsme vyrazili do zahrad Keukenhof. Vstupenky jsme kupovali několik dnů dopředu zde. Jsou na jeden den, můžete v ní strávit kolik času, kolik chcete, jen si při nákupu zvolíte, v kolik hodin dorazíte :)

Samotné zahrady jsou jak venkovní, tak zastřešené a je zde i několik pavilonů s dalšími informacemi o tulipánech. Prostor zahrad doplňují jezírka, kanály a větrný mlýn.

Tulipány všech barev a tvarů. Jeden krásnější než druhý.

Ochutnali jsme zde typické holandské mini lívanečky poffertjes.

Poté, co jsme si zahradu prošli, jsme navštívili další z našich cílů a to muzeum Space Expo v Noordwijku. V muzeu si můžete prohlédnout návratový modul Sojuz, který je jeden z nejdéle sloužících typů kosmických lodí. Dokonce si můžete v simulátoru vyzkoušet start, let a přílet v Sojuzu. Na fotce je raketový motor.

Na večeři jsme zajeli do nedalekého městečka Katwijk aan Zee. Vždy se snažíme ochutnat typické jídlo nebo potraviny dané země. V Holandsku to byly po lívanečcích sýry. Našli jsme úžasnou prodejnu sýrů, kde jsme mohli všechny sýry ochutnat a vybrat si ten, který nám chutná nejvíce. Dál jsme pokračovali do restaurace Nordzee s výhledem na moře a nabídkou skvělých jídel s mořskými plody a ochutnala jsem i místní víno.

Večer jsme z pláže v Katwijku viděli v dáli ruské kolo, tak jsme se rozhodli u něj ráno zastavit. Nachází se na pláži v Haagu. 

Naše trasa vedla do Belgie, do Bruselu. Po cestě jsme zastavili v Antverpách. Když se řekne Belgie, jaké jídlo a potraviny si vybavíte jako typické pro tuto zemi? Mě se vybaví čokoláda, wafle a hranolky. Ty jsou o něco silnější, než které známe u nás. Vystáli jsme frontu (ano, když hledáš, co je dobré, jdi tam, kde je největší fronta :D ) ve Frikot Max. Značka vznikla v roce 1842!

A taky konečně pořádný kafe v Toitoitoi Coffee.

V Bruselu jsme prošli historické centrum a okolí Evropského parlamentu, ochutnali jsme bruselskou wafli. K večeři jsme zvolili poke bowl v Waikiki poké baru.

A zde už začíná cesta zpět. Zastávka v Holandsku v Maastrichtu na oběd a kávu. Holanďani sice kávu pijí, mají ji rádi, ale kavárnu s výběrovou kávou musíte hledat opravdu dlouho. Jednu takovou jsme našli právě zde v Wij Maken Koffie.

Cestou přes Německo jsme navštívili Wurzburg a Bamberk. Ve Wurzburgu jsme ochutnali neapolskou pizzu  v PEPE im Cosmo a v Bambergu zase domácí donuty v Cafe Nika

A tímto končí náš pětidenní výlet. Doufám, že vás cestování s námi alespoň pomocí fotek bavilo a třeba vás inspirovalo pro vaši vlastní cestu :)

Hanka

  • Sdílet: